Nejnovější recenze ze sekce Samplery

Akai MPX8

Akai MPX8

Přidáno: 24. července 2015

(naposledy upraveno 3. srpna 2015)

Zakoupeno v Kytary.cz

• Kompaktní, vleze se do batohu
  • Jednoduché ovládání
  • Omezení specifikace samplů
  • Nemá "choke group"
  • Chyby v MIDI implementaci

Akai MPX 8 je levný sampler, bohužel jeho cenou je vykoupená jeho kvalita. Některé chyby byly opraveny v novějších verzích firmware a nyní už je teda docela použitelný.
Bohužel jsem ho ale obratem vrátil do e-shopu. Zjistil jsem totiž, že vynechává některé příkazy poslané MIDI sekvencerem (Arturia BeatStep Pro). No fóru Akai jsem se dozvěděl, že je to způsobeno tím, že prýá někteří výrobci komprimují MIDI signál a tím pádem se někdy může stát, že se "ztratí" příkaz "note-off". Tím pádem se sampler hodí pouze na přehrávání samplů ručně.

Přidáno: 21. července 2015

Zakoupeno v Kytary.cz

Cena vs. kvalita = bezkonkurenční DVS systém.

Přidáno: 9. prosince 2014

Zakoupeno v MUSIC CITY

• Vynikající zvuk
  • Jednoduché ovládání
  • Neexistuje PC editor

Bezvadný reverbový efekťák. Díky zabudovaným digitálním In/Out není třeba jet přes převodníky.
K rozhodnutí ke koupi přispělo porovnání s reverby z TC PowerCore a s nativními pluginy Lexicon PCM. Rumour je přecejen o kousek dál.

AKAI EXM128

AKAI EXM128

Ověřený zákazník muzikant.cz s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 17. února 2014

Zakoupeno v muzikant.cz s.r.o.

S modulem MPC500 často dochází k chybám. Zkoušel jsem analyzovat, zda jde o chybu modulu nebo RAMky, ale po přečtení spousty vláken je prostě toto řešení né úplně šťastné. Jelikož nemám již záruku na modul MPC500, tak jsem neřešil problém ani s RAMkou.

Každopádně ihned po zakoupení otestujte načítání a všechno, ať vás to na stage nepřekvapí.

WALDORF Rocket

WALDORF Rocket

Anonym Anonym

Přidáno: 27. prosince 2013

• Možnost využití filteru
  • Launch tlačítko
  • 3,5mm konektor pro sluchátka
  • Zpracování
  • Cena (v porovnání s konkurencí)
  • Digitální OSC
  • Poruchovost

Začal bych spíše těmi pozitivními věci, protože těch opravdu moc není. Tělo je sice plastové, ale za to působí masivním dojmem, knoby drží, přepínače taky... Vlatně zpracování výrobku je jediná věc, která se mi opravdu líbila.

Hned po prvním dnu jsem si řekl "víc toho asi na tomhle neudělám" - velmi omezené možnosti.

Výrobek jsem vrátil kvůli šumu 3,5 konektoru, který se mi zdá klíčový pro synth této velikosti. Ale pozor, nejedná se o závadu pouze mého kusu (nebyla uznána reklamace - je to údajně v normě)... Moc v normě mi to nepřišlo a "kvalitu" tohoto synthu potvrzuje i můj známý, kterému už jej 3x vyměnili.

V současné době je v nabídce analogový synth Volca Bass/Keys za nižší cenu, pokud Vám nevadí absence midi, tak Monotribe. Alespoň já bych se po této zkušennosti rozhodnul jinak.

Přidáno: 2. července 2013

Zakoupeno v Kytary.cz

• Dobré MIDI zvuky, bohaté možnosti přehrávání různých typů souborů, mobilní studio "vše v jednom", dobré ovládání
  • absence konektoru pro START/STOP pedál

V této cenové kategorii jsem nenašel podobný produkt

Access Virus TI Snow

Access Virus TI Snow

Ověřený zákazník HUDEBNICENTRUM.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 23. června 2013

Zakoupeno v HUDEBNICENTRUM.CZ

• má zvuky , které jsem chtěl, ale proto jsem jej vybral :-)
  • trochu kostrbatější řešení manuálu i těch v PDF ,ale metoda pokus omyl funguje :-)

Maximální spokojenost. - malý šikovný , účinný. Mám jej zatím krátce,ale hned jsem si jej oblíbil, dobrá ovladatelnost , šikovné funkce , tlačítek, knoflíků tak akorát na nejzákladnější úkony a nastavení obálek. V podstatě jsem jej pro jeho příjemné teplé ,ale i ostré zvuky vybíral a též pro poměrně jednoduchou ovladatelnost . Jsem s ním spokojen rovněž i s komunikací s obchodem během čekání na dopravu od výrobce. Vše fungovalo 100%.

AKAI APC BAG

AKAI APC BAG

Ověřený zákazník MUSIC CITY Ověřený zákazník

Přidáno: 24. listopadu 2012

Zakoupeno v MUSIC CITY

• vyborné rozmiestnenie . a kvalitné prevedenie

bohužel už se nevyráby, sehnala jsem jeden s posledých kusu

Přidáno: 14. listopadu 2012

• Kvalitní zvuky
  • Dodávaný software Cakewalk Sonar X1 LE
  • Rozdílná hlasitost mezi vzorky
  • 226 zvukových vzorků ve formátu Roland GS není dostupných
  • z jiných MIDI nástrojů než je Roland
  • Příliš mnoho syntetických zvuků na úkor ostatních

Jako zvukový modul a pro možnost záznamů vlastní hudby na PC mne nezklamal.

Akai MPC 1000

Akai MPC 1000

Přidáno: 17. srpna 2012

Zakoupeno v Kytary.cz

• Je to vynikájíci produkt obravdu hodně funkcí hodně přípojek na mixák zesilovače a podobně
  • Manipulace s MPC je pro lajka velice složitá manual nepřehledný navíc jsem si musel dokoupit usb kabel který nebyl příbalen.Po pár dnech trápení jsem usoudil že mi je produkt k ničemu proto ho vracím.

Produkt bych doporučil člověku která ma zkušenosti,zvukovou techniku a hodně času mpc bych rozhodně nedoporučil lidem kteří nemaji z hudnou moc velke zkušenosti.Cena za produkt souhlasi už proto kolik ma mpc funkcí da se na něm tvořit bez pc a dá se řict kdekoli jsou k dispozici repro.

ROLAND SP 303

ROLAND SP 303

Přidáno: 24. května 2012

Zakoupeno v Kytary.cz

• sandné ovládání, malý, flexivilní sampler
  • starší zařízení využívající pro záznam karet smart media, které se nevyrábějí, navíc nepracuje se soubory wav, ale v nějakém vlastním formátu a samply nelze po uložení do vnitřního formátu otevřít jinak než v sampleru.

Jednoduchý snadno ovladatelný sampler vhodný pro tvorbu smyček, uiplatnění má v hip hopu, elektronické hudbě

Native Instruments Maschine

Native Instruments Maschine